Dlaczego warto zainwestować w powierzchnie biurowe klasy B+

Aktualności Możliwość komentowania Dlaczego warto zainwestować w powierzchnie biurowe klasy B+ została wyłączona
Dlaczego warto zainwestować w powierzchnie biurowe klasy B+ - GTB Metropolis Sp. z o.o.

Firmy szukające powierzchni biurowych na wynajem, mają często  do wyboru szeroki wachlarz nieruchomości. Wynajem biura to poważna inwestycja i ważnym jest aby dobrać nieruchomość , która przyniesie biznesowi najszersze korzyści. Na obecnym rynku, powierzchnie biurowe sklasyfikowane są według wzorca BOMA International ( Building Owners and Managers Association International). Podział ten wyróżnia 3 podstawowe klasy budynków biurowych A, B oraz C. Czym się one różnią? Jak dokładnie wygląda klasyfikacja BOMA International?  Rzućmy okiem:

Klasyfikacja biurowców BOMA

Klasa A – Są to najnowocześniejsze i najbardziej prestiżowe biurowce. Powinny one być świetnie zlokalizowane i odznaczać się najwyższym standardem. Budynki tej klasy prezentują najwyższą jakość od wykończenia, po wygląd i infrastrukturę. Z tego powodu wynajem  nieruchomości sklasyfikowanej jako A będzie znacząco droższy niż w przypadku pozostałych klas. 

Klasa B – Reprezentuje ona bardzo szeroki zakres budynków. Przyjmuje się, że należą do niej nieruchomości o standardzie zbliżonym do klasy A, które oferują gorszą lokalizację i vice versa, te które zlokalizowane są świetnie, ale mocniej odbiegają standardem. Kolejnym ważnym kryterium jest wiek budynku. Klasę A zwykle reprezentują tylko najnowsze budynki, w klasie B natomiast możemy znaleźć starsze, lecz wyremontowane nieruchomości. Obecnie na rynku wyróżnia się również klasę B+. Są to zazwyczaj nieruchomości o kapitalnej, centralnej lokalizacji i najwyższym standardzie, które jednak z uwagi na swój wiek nie mogą zostać sklasyfikowane jako klasa A. Budynki biurowe klasy B, będą również oferowały cenę o wiele atrakcyjniejszą od tych w klasie A.

Klasa C – biura tej klasy są zdecydowanie najtańsze, jednakże oferują one słabszy  standard oraz niekorzystną lokalizacje. Są to starsze budynki zlokalizowane z dala od centrum prezentujące normy niższe od średniej rynkowej.

Dlaczego warto zainwestować w powierzchnie biurowe klasy B+ - GTB Metropolis Sp. z o.o.

Klasa B+ najlepszym wyborem dla dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw.

Małe oraz średnie firmy doświadczające lub starające się o dynamiczny rozwój powinny zdecydować się na wynajem biurowców klasy B+. Klasa C jest tania, jednakże pozbawia wynajmujących wielu kluczowych korzyści takich jak lokalizacja czy standard biura. Klasa A z drugiej strony jest kusząca, lecz koszty związane z wynajmem biura, które ją reprezentuje nie są wymierne do potencjalnych zysków. 

Przy wynajmie biura, ważnym jest aby zidentyfikować kluczowe korzyści których oczekuje nasza firma i wybrać nieruchomość oferującą je po rozsądnej cenie. Podstawowym kryterium wyboru nieruchomości jest zawsze lokalizacja. Promuje ona możliwości firmy i gwarantuje łatwy i wygodny dostęp dla pracowników oraz klientów. Pozwala ona również efektywniej przyciągać partnerów czy klientów, a bogata infrastruktura centrum pozwala na wygodny dostęp zespołu do lokali gastronomicznych. Dobrze zlokalizowana firma jest również lepiej widoczna i łatwiej się do niej dostać.

Kolejnym kluczowym kryterium powinien być standard budynku. Wysoka jakość wpływa nie tylko na kwestie logistyczne czy wygodę pracy ale także wizerunek firmy. Biuro to reprezentacyjna siedziba twojego przedsiębiorstwa i powinno ono sprawiać dobre wrażenie. 

Priorytetowe cechy wynajmowanego biura powinny być zawsze ustalone w oparciu o potrzeby twojej firmy, jednakże wspomniane przez nas powyżej kwestie znajdują się w czołówce niezależnie od sytuacji. Lokalizacja i standard budynku powinny być zawsze na najwyższym poziomie aby twój biznes mógł czerpać pełnię korzyści z wynajmu biura. Klasa B+ spełnia ten warunek.

Czym charakteryzuje się klasa budynków biurowych B+?

 Reprezentuje ona  nieruchomości o wysokim standardzie i świetnej lokalizacji. W jej skład wchodzą zazwyczaj budynki zbyt stare aby dostać się do klasy A, jednakże wyremontowane tak, że zapewniają one bardzo dobre warunki najemcom. Pokrywają one wszystkie potrzeby twojej firmy w rozsądnej cenie. Dla małych oraz średnich, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw, wynajem biurowca klasy A mija się z celem jeśli dostają to samo po niższej cenie w klasie B+. Jedyna różnicą jest wiek nieruchomości. W biurowcu klasy B+ biznesy mogą się rozwijać i doświadczać wszystkich korzyści wysokiej jakości siedziby nie przepłacając. 

Dlaczego warto zainwestować w powierzchnie biurowe klasy B+ - GTB Metropolis Sp. z o.o.

Budynki biurowe klasy B+ w centrum Katowic.

Katowice to lokalizacja wyjątkowa w skali całej Polski. Bijące serce dynamicznej aglomeracji Górnośląskiej prezentuje firmom unikalne możliwości. Jeśli zastanawiasz się nad wynajmem w biurowcu klasy B+ na Śląsku, rozważ współpracę z GTB METROPOLIS. Oferujemy kapitalnie zlokalizowane nieruchomości w samym centrum Katowic, o świetnym stosunku jakości do ceny. Naszą ofertą realnie wpływamy na wyniki partnerów, tworząc długoterminowe relacje przynoszące korzyści obu stronom. Zobacz naszą ofertę tutaj  lub skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej.