Dlaczego twoja firma potrzebuje biura? – 4 podstawowe korzyści.

Aktualności Możliwość komentowania Dlaczego twoja firma potrzebuje biura? – 4 podstawowe korzyści. została wyłączona
Dlaczego twoja firma potrzebuje biura? – 4 podstawowe korzyści. - GTB Metropolis Sp. z o.o.

Jeśli prowadzisz biznes i nadal nie posiadasz swojej siedziby możesz zastanawiać się czy warto wynająć biuro. Jakie są korzyści biura dla biznesu? Dlaczego biuro jest tak ważne dla współczesnych firm? Odpowiedź na to pytanie to ważna kwestia, jako że wynajem powierzchni biurowych jest sporą inwestycją. Z tego powodu w tym artykule przedstawimy argumenty, które jednoznacznie uzasadnią dlaczego twoja firma potrzebuje biura. Przejdźmy do rzeczy.

  1. Biuro to korzyści dobrej lokalizacji. 

Jedną z najważniejszych zasad współczesnego biznesu jest  potrzeba dobrej lokalizacji. Zapewnia ona szereg kluczowych korzyści których nie sposób zignorować. Przede wszystkim sprawia ona, że twoja firma  ma konkretną siedzibę, która ją reprezentuje. Potencjalni klienci mogą ją zobaczyć i się do niej dostać, a to podświadomie kreuje w ich umysłach  świadomość Twojej marki. Dobrze zlokalizowane biuro przyciąga partnerów oraz wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, pracuje na twój marketing, tworzy możliwości i ułatwia dostęp.

2. Biuro to narzędzie marketingowe.

Powyżej wspomnieliśmy, że posiadanie dobrze zlokalizowanego biura tworzy świadomość marki w umysłach klientów. Wpływa ono również na to, jak postrzegają oni twoją firmę.  Dobrze wyeksponowany szyld twojego przedsiębiorstwa umiejscowiony w atrakcyjnie prezentującym się biurowcu sprawi, że twój biznes będzie jawił się jako profesjonalny oraz godny zaufania. Biuro samo w sobie, może spełniać wszystkie warunki modelu marketingowego znanego jako Sales Funnel ( tzw. Lejek Zakupowy). Używany jest on zazwyczaj przy marketingu contentu, jednakże w przypadku biur również sprawdza się  świetnie. Model ten podzielony jest na 5 głównych  etapów:

-świadomość – klient jest świadomy istnienia firmy oraz usług jakie ona świadczy

– opinia – klient wyrabia sobie zdanie na temat przedsiębiorstwa, oparte na pierwszym wrażeniu

– zainteresowanie – klient jest zainteresowany usługami biznesu

– rozważanie – klient nawiąże kontakt z firmą, odwiedzi jej siedzibę oraz przeprowadzi rozmowy mające na celu podjęcie ostatecznej decyzji o nawiązaniu współpracy.

– akcja – klient podejmuje decyzję i zaczyna współpracę z firmą.

Biuro może zostać bardzo skutecznie wykorzystane aby wpłynąć na klienta w każdym z powyższych etapów lejka zakupowego. Dobra lokalizacja i widoczne logo twojej firmy wpłyną na etap pierwszy. Dobrze zlokalizowana  siedziba, ulokowana w atrakcyjnie prezentującym się biurowcu sprawi, że potencjalny partner będzie postrzegał nas jako profesjonalny i godny zaufania biznes. Powyższe punkty pozwolą nam na osiągnięcie trzeciego etapu – zainteresowania klienta naszą ofertą. Najbardziej znaczącym jest jednak  wpływ biura w etapie czwartym. To tutaj klient podejmuje kluczowe decyzje o dokonaniu zakupu  i to tutaj odwiedzi on twoją siedzibę. Ważnym jest, aby twoje biuro wywierało jak najlepsze wrażenie. Powinno ono  być atrakcyjnie zaaranżowane oraz zapewniać warunki do komfortowych i przyjemnych negocjacji. To twoje terytorium i łatwiej będzie tu wprowadzić elementy niezbędne by rozmowy przebiegały po twojej myśli. Powyższe etapy doprowadzą nas do celu jakim jest  sprzedaż. 

Dlaczego twoja firma potrzebuje biura? – 4 podstawowe korzyści. - GTB Metropolis Sp. z o.o.

3. Biuro to produktywny i ambitny zespół.

Jedną z większych korzyści posiadania biura jest jego pozytywny wpływ na twoich pracowników. Dobrze zlokalizowane biuro zapewnia dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, lecz ma ono szczególny wpływ na to, jak będzie ona pracować. Siedziba twojej firmy to miejsce, w którym zespół koncentruje się na ambitnym dążeniu do postawionych celów. To motywujące środowisko w którym pracownicy mogą skupić się na pracy i wynikach. Ty jako właściciel biznesu masz nad nimi większą kontrolę a wszelkie kwestie możesz rozwiązywać na bieżąco. W razie kryzysu, możesz w dowolnym momencie zwołać swój zespół aby jak najszybciej i najskuteczniej rozwiązać możliwe problemy. Biuro pozwala również na tworzenie relacji pomiędzy kadrą pracowniczą. Wpływa to na ich produktywność, satysfakcję oraz przyjemność pracy. W takim środowisku członkowie twojego zespołu mogą wyraźniej poczuć przynależność do twojej firmy i uznać spełnienie jej celów za swoje własne ambicje.  Stworzone w biurze relacje pozwolą im także pracować wydajniej, jako iż poczują oni, ze nie pracują wyłącznie na swój sukces, ale i całej drużyny. Przełoży się to na lojalność kadry pracowniczej wobec twojej firmy i realnie polepszy jej wyniki.

Dlaczego twoja firma potrzebuje biura? – 4 podstawowe korzyści. - GTB Metropolis Sp. z o.o.

4. Biuro to zdrowy balans.

Zarówno Ty jak i twój zespół, skorzystacie z posiadania biura. Zaznacza ono granicę między pracą a życiem prywatnym. Pozwala ono skupić pełnię energii na osiąganych wynikach podczas pobytu w siedzibie firmy i zrelaksować się po powrocie do domu. Ma to znaczący wpływ na produktywność pracy ale również na redukcję stresu czy po prostu zdrowie psychiczne. 

Aby czerpać wymienione powyżej korzyści  posiadania biura, musisz spełnić jeden warunek. Jest to współpraca z profesjonalnym i godnym zaufania partnerem.  Taką firmą jest  GTB METROPOLIS. Oferujemy kapitalnie zlokalizowane powierzchnie biurowe w samym centrum Katowic. Naszą ofertą realnie wpływamy na wyniki partnerów, tworząc długoterminowe współprace przynoszące korzyści obu stronom. Zobacz naszą ofertę tutaj albo skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej.