Działki dla firm produkcyjnych i usługowych przy ulicy Sowińskiego w Gliwicach

Aktualności Możliwość komentowania Działki dla firm produkcyjnych i usługowych przy ulicy Sowińskiego w Gliwicach została wyłączona

W ostatnim czasie firma GTB Metropolis notuje rosnące zainteresowanie działkami zlokalizowanymi przy ulicy Sowińskiego w Gliwicach. Są to tereny przeznaczone dla działalności produkcyjnej i usługowej. Spróbujmy przeanalizować, co stoi za popularnością tych gruntów.

Działki dla firm produkcyjnych i usługowych przy ulicy Sowińskiego w Gliwicach - GTB Metropolis Sp. z o.o.

Gliwice – na skrzyżowaniu szlaków

Jesteśmy w Gliwicach, liczącym około 180 tys. mieszkańców mieście w zachodniej części Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Przed laty Gliwice były przede wszystkim ośrodkiem przemysłu ciężkiego, dziś to oaza innowacyjnych technologii, siedziba wielu firm informatycznych i podmiotów działających w innych nowoczesnych branżach. Ich rozwój stał się możliwy między innymi dzięki dostępowi do wykwalifikowanej kadry pracowników – w mieście funkcjonuje jedna z najlepszych w Polsce uczelni technicznych – Politechnika Śląska. Innym czynnikiem decydującym o bogactwie możliwości biznesowych jest sieć komunikacyjna – w tym miejscu należy wspomnieć, że to właśnie w Gliwicach krzyżują się dwa kluczowe szlaki Europy Środkowej – autostrady A1 i A4. Pomaga również doskonałe połączenie z pozostałymi miastami aglomeracji poprzez Drogową Trasę Średnicową.

Lokalizacja – niezaprzeczalny atut

Nakreślona powyżej charakterystyka kluczowych atutów miasta nasuwa nam przynajmniej częściowo odpowiedź na pytanie o popularność działek dla firm położonych przy ulicy Sowińskiego. Przedsiębiorcy dostrzegają olbrzymi potencjał miasta zarówno w kwestii zasobów kadrowych, jak i dogodnego położenia oraz skomunikowania z innymi częściami kraju. Warto w tym miejscu przyjrzeć się dokładnej lokalizacji omawianych gruntów. Tutaj również znajdziemy wiele zalet. Jedną z nich jest na pewno niewielka odległość od centrum miasta, co zapewnia wygodny dojazd dla potencjalnych pracowników. Inną istotną kwestią jest położenie bezpośrednio przy budowanej obwodnicy – istniejący odcinek pozwala dojechać do terenów, a wszystkie działki są położone wzdłuż planowanego odcinka. Zagwarantuje to dogodny dojazd dla dostawców i odbiorców firm, które uruchomią tutaj swoje zakłady (obwodnica gwarantuje między innymi szybki dojazd do DK 88). Atrakcyjność tego obszaru dostrzegło już wielu inwestorów – w bliskim sąsiedztwie działają już przedsiębiorstwa o profilu produkcyjnym i usługowym.

Działki dla firm produkcyjnych i usługowych przy ulicy Sowińskiego w Gliwicach - GTB Metropolis Sp. z o.o.

Łatwe rozpoczęcie inwestycji

Czym jeszcze wyróżniają się gliwickie działki na tle podobnych propozycji biur nieruchomości? Podobnie jak w przypadku innych gruntów będących w posiadaniu GTB Metropolis, ich dużą zaletą jest wysoki stopień przygotowania terenów do inwestycji, co w efekcie istotnie obniża jej koszty. Właściciel zapewnia zarówno budowę dróg wewnętrznych, jak i uzbrojenie działek we wszystkie podstawowe media. Cały oferowany obszar zajmuje powierzchnię 6 ha, a pierwotny proponowany podział zakładał dostępność działek o powierzchni od 2500 m2 do 2 ha. Co ważne, dzięki odpowiednim zapisom w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, inwestycje o charakterze produkcyjnym i usługowym mogą być w pełni stabilne i bezpieczne.

Czy zatem udało nam się znaleźć odpowiedź na pytanie o przyczyny popularności gruntów przy ulicy Sowińskiego? Wydaje się, że zjawisko to jest efektem połączenia atutów samego miasta (zasoby ludzkie, położenie i komunikacja) oraz standardowych cech nieruchomości pochodzących od GTB Metropolis (przygotowanie do inwestycji, stabilny status prawny). Synergia ta działa jak magnes na firmy poszukujące odpowiednich dla rozwoju swojej działalności. Na dzień dzisiejszy właścicieli znalazło już 5 działek, a kilku kolejnych inwestorów jest w trakcie rozmów na temat zakupu.

 

Masz pytania związane z działkami komercyjnymi w Gliwicach? Zapraszam do kontaktu!

Zadzwoń: Mirek Jarczyk, tel. 722 044 077

Napisz: mjarczyk@metropolis.pl