Drugie życie Katowic

Aktualności Możliwość komentowania Drugie życie Katowic została wyłączona

Jak podaje Gazeta Wyborcza grający w Second Life będą mogli odwiedzić Katowice. Wirtualna kopia miasta będzie gotowa jeszcze w tym roku.

Second Life ma już ponad 8 mln użytkowników na całym świecie. Gracz po zalogowaniu tworzy swojego awatara, czyli postać, która żyje w wirtualnym świecie. Pracuje, robi interesy, kupuje, jada w restauracjach, podróżuje, zwiedza.

Do tej pory w Second Life można było znaleźć lustrzane odbicie tylko jednego europejskiego miasta – Amsterdamu. Jednak krakowska firma Supremum Group postanowiła, że w wirtualnym świecie pojawią się także polskie miejscowości. Najpierw będzie to Kraków, potem dołączą następne.

Między innymi Katowice, z charakterystycznymi dla niego miejscami, takimi jak rondo i Spodek. Niestety, katowicki rynek w obecnej postaci na pewno nie jest dobrą wizytówką Katowic. Dlatego “Gazeta” zaproponowała, by w Second Life umieścić rynek i aleję Korfantego, ale w wersji po przebudowie. Dzięki temu nie trzeba będzie czekać kilka lat na “spacer” po nowym śródmieściu. W dodatku każdy będzie mógł zobaczyć, jak się zmieni miasto. Pomysł spodobał się również władzom miasta, które rozpoczęły rozmowy z krakowską firmą.

Drugie życie Katowic - GTB Metropolis Sp. z o.o.