Działki dla firm usługowych lub handlowych przy DK 94 w Siemianowicach Śląskich

Aktualności Możliwość komentowania Działki dla firm usługowych lub handlowych przy DK 94 w Siemianowicach Śląskich została wyłączona

Tereny zlokalizowane w Siemianowicach są przeznaczone na działalność usługowo-handlową.  Położenie przy ruchliwej drodze, znakomita ekspozycja, dobry dojazd – to w takich wypadkach najważniejsze kryteria wyboru działki. Sprawdźmy zatem, czy jedna z najświeższych ofert firmy Metropolis spełnia te warunki.

Działki dla firm usługowych lub handlowych przy DK 94 w Siemianowicach Śląskich - GTB Metropolis Sp. z o.o.

Działki dla firm usługowych lub handlowych przy DK 94 w Siemianowicach Śląskich

Frontem do klienta

Zgodnie z poradami zawartymi w naszym pierwszym artykule z serii „Jak wybrać działkę dla swojej firmy?” lokalizacja działki ma kluczowe znaczenie w przypadku prowadzenia działalności usługowej lub handlowej. Idealną sytuacją byłoby tutaj położenie przy ruchliwej, ważnej komunikacyjnie, arterii, w sąsiedztwie skupisk mieszkalnych. Jak to wygląda w przypadku terenów położonych przy ulicy Krupanka?

Już pierwszy rzut oka na tereny w Siemianowicach sugeruje, że są one ciekawą opcją dla firm, które zajmują się usługami lub handlem. Działki umiejscowione są przy ważnej i ruchliwej drodze – DK 94, która stanowi dla wielu kierowców alternatywę dla podróży autostradą A4. Dzięki położeniu w pierwszej linii wzdłuż drogi, zapewniona jest znakomita ekspozycja, co jest istotne dla firm, które potrzebują dobrej widoczności dla swojej marki. DK 94 umożliwia również dobry dojazd dla potencjalnych dostawców z innych części regionu lub kraju (niedaleko przebiega również kolejna ważna trasa – DK 86). Niezwykle sprzyjające jest również sąsiedztwo gruntów przy ulicy Krupanka – naprzeciwko znajduje się park przemysłowy funkcjonujący w ramach KSSE, a z drugiej strony powstanie niebawem ekskluzywne osiedle domów jednorodzinnych. Firma, która chciałaby na opisywanych terenach uruchomić np. salon sprzedaży czy hurtownię miałaby więc dostęp do  3 grup potencjalnych klientów – podróżujących DK 94,  pracowników pobliskich zakładów, a także mieszkańców planowanego osiedla.

Analizując warunki komunikacyjne siemianowickiej nieruchomości warto również wziąć pod uwagę, że obecny właściciel – firma Metropolis zapewni nabywcom odpowiednie zjazdy z DK 94 oraz drogi dojazdowe do działek.

Solidne fundamenty

Kolejną ważna, wymagającą odpowiedniej uwagi kwestią są warunki geotechniczne oferowanych działek. Także w przypadku tego kryterium trudno mieć uwagi do terenu przy ulicy Krupanka. Nie stwierdzono tutaj aktualnych szkód górniczych ani płytkiej eksploatacji – posługując się przenośnią śmiało można więc powiedzieć, że każda inwestycja będzie stawiana na solidnych fundamentach.

Jak to zazwyczaj bywa w przypadku nieruchomości oferowanych przez Metropolis, nabywca ma możliwość dość elastycznego kształtowania powierzchni. Możliwe jest więc nabycie działek o powierzchni od 3000 do 8000 m2. Na dzień dzisiejszy zostały tylko 2 ostatnie działki.

Wysoki poziom bezpieczeństwa inwestycji w tej lokalizacji jest również pochodną dogodnych uwarunkowań prawnych nieruchomości. Inwestor nabywa prawo własności nieruchomości, a dla terenu ustanowiony jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, co oznacza możliwość stabilnego prowadzenia działalności usługowo-handlowej.

Działki dla firm usługowych lub handlowych przy DK 94 w Siemianowicach Śląskich - GTB Metropolis Sp. z o.o.

Działki dla firm usługowych lub handlowych przy DK 94 w Siemianowicach Śląskich

Ciekawe perspektywy

Nasza krótka wizyta w Siemianowicach i analiza oferty przedstawionej przez firmę Metropolis dobiega już końca. Pora na finalne wnioski mogące się stać podpowiedzią dla szukających miejsca na rozwój swojej firmy. Na pewno warto zainteresować się działkami przy ulicy Krupanka i wykonać wizję lokalną, najlepiej z pracownikiem firmy Metropolis, który będzie w stanie przedstawić szczegółową charakterystykę gruntów. Ich doskonałe położenie i dogodny stan prawny są znaczącym wyróżnikiem na tle innych nieruchomości o podobnym przeznaczeniu, dostępnych obecnie na rynku.

Masz pytania związane z działkami komercyjnymi w Siemianowicach Śląskich? Zapraszam do kontaktu!

Zadzwoń: Mirek Jarczyk, tel. 722 044 077

Napisz: mjarczyk@metropolis.pl