Działki inwestycyjne Ruda Śląska – rozwój w sercu Metropolii

Aktualności Możliwość komentowania Działki inwestycyjne Ruda Śląska – rozwój w sercu Metropolii została wyłączona

Aglomeracja Śląska słynie z bardzo dobrze rozbudowanej sieci komunikacyjnej. To poważny atut dla firm produkcyjnych i usługowych myślących o rozwoju i inwestycjach. Sprawdźmy jak to wygląda w praktyce na przykładzie działek komercyjnych zlokalizowanych w Rudzie Śląskiej, przy trasie N-S.

W folderach i filmach reklamowych województwo śląskie przedstawiane jest jako miejsce o znakomicie, wręcz wzorcowo, rozwiniętej sieci dróg i autostrad. Czy ten niezwykle korzystny wizerunek ma jednak odzwierciedlenie w rzeczywistości? Czy Górny Śląsk jest faktycznie jednym z najlepszych miejsc do ulokowania produkcji czy prowadzenia działalności usługowej?

Działki inwestycyjne Ruda Śląska – rozwój w sercu Metropolii - GTB Metropolis Sp. z o.o.

Lokalizacyjna perełka

Tym razem nasza redaktorska ciekawość zaprowadziła nas do Rudy Śląskiej, jednego z miast, gdzie zlokalizowane są działki inwestycyjne firmy GTB Metropolis. Jest ono położone w samym sercu Aglomeracji, w równej odległości ok. 15 km od dwóch największych miejscowości – Katowic i Gliwic. Miasto przecinają dwie niezwykle ważne dla całego regionu arterie – Drogowa Trasa Średnicowa oraz autostrada A4. To właśnie dzięki nim dostęp do miast ościennych zajmuje nie więcej niż kilka – kilkanaście minut, łatwy staje się również dojazd do zachodniej i wschodniej granicy kraju. Warto podkreślić również, że w niewielkiej odległości od miasta przebiega również autostrada A1. Jak widać położenie miasta jest z pewnością ogromnym atutem Rudy Śląskiej, pozwalającym z sukcesem walczyć o zainteresowanie poważnych inwestorów. Czas jednak przyjrzeć się nieco bliżej lokalizacji wspomnianych na wstępie działek komercyjnych. Okazuje się, że znajdują się one bezpośrednio przy trasie N-S, która powstała w celu połączenia Drogowej Trasy Średnicowej z autostradą A4 (trasa znajduje się w  trakcie budowy, obecnie jest już jednak przejezdna na odcinku stanowiącym 70% całości). Dzięki tej drodze dojazd z działek do DTŚ zajmuje nie więcej niż 2 minuty, a do A4 około 7 minut. Trudno wyobrazić sobie korzystniejsze rozwiązanie dla firmy, która chce uruchomić zakład produkcyjnych czy zbudować magazyny.

Działki inwestycyjne Ruda Śląska – rozwój w sercu Metropolii - GTB Metropolis Sp. z o.o.

Stabilne fundamenty prawne

GTB Metropolis przyzwyczaił już nas do wysokich standardów, jeśli chodzi o warunki prawne i infrastrukturalne oferowanych działek. Czy podobnie jest w przypadku Rudy Śląskiej? Jadąc trasą N-S od strony popularnej „średnicówki” możemy dostrzec, że tereny dla firm dysponują już swoimi drogami dojazdowymi. I rzeczywiście obecny właściciel zapewnia pełną infrastrukturę niezbędną do przeprowadzenia inwestycji – oprócz dróg dojazdowych stworzony zostanie dostęp do mediów.  Dogodne są również warunki formalno-prawne potencjalnej inwestycji. Działki są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i w zdecydowanej większości oznaczone jako tereny produkcyjno-usługowe. Co ważne dla wielu inwestorów- jest to własność, dzięki czemu inwestycja jest bezpieczna i korzystna.

Coraz mniejsza dostępność

Pierwotnie, cały obszar będący w posiadaniu GTB Metropolis obejmował powierzchnię 11 ha, a wstępny podział działek przewidywał, że będą tutaj dostępne powierzchnie od 2 tys. m2 do kilku hektarów. Dzięki takiemu podejściu swoje miejsce mogły tutaj znaleźć zarówno duże jak i mniejsze, lokalne firmy produkcyjno-usługowe. Trzeba jednak mieć świadomość, że atrakcyjność terenów zaowocowała dużym zainteresowaniem inwestorów. Większość z oferowanych działek została już sprzedana, aktualnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi klientami na pozostałe działki.

Działki inwestycyjne Ruda Śląska – rozwój w sercu Metropolii - GTB Metropolis Sp. z o.o.

Powyższa analiza charakterystyki terenów inwestycyjnych w Rudzie Śląskiej prowadzi do wniosku, że niezaprzeczalny wręcz atut doskonałej sieci dróg w Aglomeracji znajduje swoje pełne potwierdzenie w rzeczywistości. O atrakcyjności działek komercyjnych w tym regionie stanowi jeszcze jeden, nie omawiany do tej pory przez nas atut – dostęp do licznej, odpowiednio wykwalifikowanej kadry potencjalnych pracowników. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że działki komercyjne szybko znajdują tutaj nabywców – przedsiębiorstwa myślące o stabilnym rozwoju działalności.

 

Masz pytania związane z działkami komercyjnymi w Rudzie Śląskiej przy trasie N-S? Zapraszam do kontaktu!

Zadzwoń: Mirek Jarczyk, tel. 722 044 077

Napisz: mjarczyk@metropolis.pl