Działki komercyjne pod usługi, handel, magazyny przy DK 86 w Będzinie

Aktualności Możliwość komentowania Działki komercyjne pod usługi, handel, magazyny przy DK 86 w Będzinie została wyłączona

Działki komercyjne pod usługi, handel, magazyny przy DK 86 w Będzinie - GTB Metropolis Sp. z o.o.

Tereny dla działalności usługowej lub handlowej muszą spełniać przede wszystkim warunek dogodnej lokalizacji, najlepiej w pobliżu ruchliwych dróg, z dobrą ekspozycją. Ponadto, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie gruntu do inwestycji – dzięki temu jej koszty mogą być mniejsze. Sprawdźmy, jak pod tym kątem prezentują się nowe tereny z oferty firmy Metropolis. Czy są warte swojej ceny?

 

Jesteśmy w Będzinie, bezpośrednio przy drodze krajowej DK 86 z Katowic w kierunku Warszawy (ul. Żeromskiego), jednym z kilkudziesięciu miast liczącej ponad 2 mln mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dojazd z Katowic, stolicy województwa, zajął nam około 15 minut, co potwierdza panujące powszechnie przekonanie o doskonałym skomunikowaniu między poszczególnymi częściami metropolii. Jednym z ważniejszych elementów całego systemu dróg jest DK 86, przy której znajdują się nowe działki w ofercie firmy Metropolis. W poprzednim artykule prezentowaliśmy porady w zakresie wyboru odpowiednich działek dla firmy. Spróbujmy zatem ocenić oferowane w Będzinie działki posługując się kryteriami zasygnalizowanymi w ostatnim materiale.

Wyeksponowana lokalizacja

Prezentowane działki przeznaczone są dla firm poszukujących miejsca, w którym będą mogły prowadzić działalność usługową (w tym magazynową) lub handlową (jednak o powierzchni do 2000 m2). Pierwszą ocenianą kwestią powinna być atrakcyjność lokalizacji. W przypadku tego rodzaju działalności bardzo istotne jest położenie w miejscach dających dobry dostęp do potencjalnych klientów, a także zapewniających dużą łatwość dojazdu. Jesteśmy niemal w centrum metropolii więc warunek związany z potencjałem biznesowym wydaje się spełniony bez cienia wątpliwości. Rzut oka na sytuację na DK 86 zdecydowanie potwierdza, że jest to jedna z najbardziej ruchliwych tras województwa. DK 86 łączy Sosnowiec i Będzin z Katowicami, a następnie kieruje się do Tychów; jest ona przy tym ściśle połączona z kluczową dla całego kraju DK 1. Przecinając centrum metropolii zapewnia również łatwy dostęp do autostrady A4. Co ważne, będące przedmiotem naszych rozważań działki są doskonale widoczne z drogi krajowej, zapewniony jest więc również warunek dobrej ekspozycji, co ma kluczowe znaczenie dla firm usługowych i handlowych.

Spokojny sen inwestora

Spójrzmy teraz na status formalno-prawny analizowanych nieruchomości. Tutaj działki wystawione do sprzedaży przez Metropolis mają wiele atutów. Pierwszym z nich jest potwierdzone miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczenie działek pod działalność usługową (w tym prowadzenie magazynów). Oznacza to, że potencjalny inwestor może bez żadnych obaw, stabilnie uruchomić na tym terenie swoją działalność. Drugą dobrą informacją jest status prawny działek – nabywca otrzyma do nich niczym nie ograniczone prawo własności.

Działki gotowe do rozpoczęcia inwestycji

Ostatnią analizowaną sferą jest przygotowanie techniczne działek. To kryterium dość mocno wpływa na koszty inwestycji i to na dodatek na jej wczesnym etapie. W przypadku terenów znajdujących się w Będzinie będą one prawdopodobnie nieduże. Jedną z ważniejszych kwestii jest zapewnienie zjazdu z DK 86 i drogi dojazdowej do poszczególnych działek. Te kwestie wziął na siebie obecny właściciel, a więc firma Metropolis. W tym momencie dochodzimy do kolejnej wartej uwagi właściwości będzińskich gruntów – w całości zajmują one powierzchnię 4,18 ha, a wstępny podział przewiduje dostępność 7 działek o powierzchni od  3105 m2 do 11 370 m2. Takie podejście oznacza dużą elastyczność dla potencjalnego inwestora. Jak się okazuje jest ona jednak jeszcze większa niż wynika to z oficjalnej oferty. Zgodnie z deklaracją właściciela – w razie potrzeby możliwe jest wydzielenie większej działki, np. 2 ha lub zakup całości terenu. Ostatnią kwestią jest uzbrojenie działki w niezbędne media – tutaj również nie powinno być problemów, są one dostępne w najbliższym sąsiedztwie.

 

Podsumowując naszą wizytę w Będzinie, trzeba wysoko ocenić jakość oferowanych terenów inwestycyjnych. W tym wypadku cena, choć być może nie należy do tych określanych mianem „okazja”, jest zdecydowanie adekwatna do lokalizacji, stanu formalno-prawnego i przygotowania technicznego nieruchomości.

Masz pytania związane z działkami inwestycyjnymi w Będzinie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zadzwoń: Mirek Jarczyk, tel. 722 044 077

Napisz: mjarczyk@metropolis.pl

 

 

 

Działki komercyjne pod usługi, handel, magazyny przy DK 86 w Będzinie - GTB Metropolis Sp. z o.o.Będzin Żeromskiego