Dzieci z Iskierki redagują gazetę

Aktualności Możliwość komentowania Dzieci z Iskierki redagują gazetę została wyłączona

Fundację "Iskierka" założyła Jola Czernicka, której syn zachorował na białaczkę.

Był zrezygnowany i nie chciał walczyć z chorobą. Żeby zmobilizować go do walki opowiadała chłopcu, że jest generałem, a jego czerwone krwinki to żołnierze. Za każdą wygraną bitwę, czyli dobre wyniki testów, była nagroda – wycieczka w góry, do kina i zoo. Chłopak odzyskał wiarę, a to bezcenne lekarstwo. Iskierka powstała dzięki więzi łączącej rodziców i ich chore dzieci.

„Iskierki” bawią się w teatr, zapraszają na spotkania znanych ludzi, jeżdżą konno, odwiedzają ciekawe miejsca, razem spędzają wakacje – wszystko po to, by odwrócić uwagę od choroby i znaleźć siły do walki.

Przyszły również do redakcji "Gazety Wyborczej", żeby dowiedzieć się: jak się robi codzienną gazetę, ile godzin dziennikarz pisze tekst, co robi redaktor, czy ludzie lubią, jak robicie im zdjęcia. Zadawały mnóstwo pytań.

Postanowiły zrobić własną gazetę, GW zaoferowała pomoc techniczną. Stworzyły własną redakcję, wybrały redaktor naczelną, wymyśliły tematy do swojej gazety. Będzie niezwykła: kolorowa, zaskakująca, wzruszająca. Mali autorzy opowiedzą o swoim życiu z rakiem, o codziennych bitwach, jakie toczą, ale i radościach.

Dzieci pracują ciężko, szukają też reklamodawców bez których gazeta nie jest w stanie się ukazać. Część funduszy umożliwi wydanie gazetki, a 75 proc. dochodu z reklamy zostanie przekazane Fundacji "Iskierka".

Iskierkowa gazeta ukaże się 6 grudnia.
Metropolis Nieruchomości Komercyjne jest jednym ze sponsorów akcji.