GTB Metropolis partnerem Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze

Aktualności Możliwość komentowania GTB Metropolis partnerem Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze została wyłączona

Organizacja zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w Aglomeracji Śląskiej, to z pewnością działalność godna finansowego wsparcia ze strony przedsiębiorców. Zdrowie, kondycja i postawa życiowa najmłodszych mieszkańców będzie miała bowiem wpływ na dalszy rozwój regionu. Potrzeby te dostrzegła firma GTB Metropolis, która postanowiła wesprzeć Akademię Piłkarską Górnika Zabrze.

GTB Metropolis partnerem Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze - GTB Metropolis Sp. z o.o.

Do sformalizowania współpracy doszło 28 września 2019 r., tuż przed kolejnym spotkaniem ligowym Górnika Zabrze. Wtedy to odpowiednie dokumenty podpisali: Mike Musil, prezes GTB Metropolis Sp. z o.o. oraz Tomasz Młynarczyk, prezes Akademii Piłkarskiej.  Nawiązane partnerstwo jest doskonałym przykładem na to, jak współczesny biznes, poprzez wsparcie tak ważnych sfer, jak sport i edukacja, może brać czynny udział w życiu lokalnych społeczności.

Jak działa Akademia Piłkarska?

O ile nazwa klubu „Górnik Zabrze” (14-krotnego Mistrza Polski) kojarzona jest przez większość Polaków (nie tylko kibiców sportowych), to już nie wszyscy mają świadomość, że wokół klubu prężnie funkcjonuje Fundacja prowadząca Akademię Piłkarską dla dzieci i młodzieży. Warto się jej przyjrzeć nieco bliżej, ponieważ skala jej działalności jest naprawdę imponująca. Głównym celem Akademii jest upowszechnianie piłki nożnej jako sposobu na spędzanie wolnego czasu oraz wspieranie rozwoju osobistego młodych ludzi. Obecnie w zajęciach piłkarskich uczestniczy około 900 zawodników, w bardzo szerokim przedziale wiekowym – od 4 do 19 lat. Biorą oni udział nie tylko w regularnych treningach, ale także w rozgrywkach krajowych na różnych szczeblach: okręgowym, wojewódzkim, centralnym oraz w prestiżowych turniejach międzynarodowych. Organizowane są również obozy sportowe zarówno zimą, jak i latem, w górach i nad morzem. Akademia utworzyła na terenie Zabrza klasy sportowe w czterech placówkach szkolnych, a bazę treningową tworzą aż 4 ośrodki sportowe, w tym obiekty usytuowane na terenie Areny Zabrze – głównego stadionu Górnika.

Choć dla większości młodych zawodników zajęcia w Akademii to przede wszystkim możliwość przeżycia wspaniałej sportowej przygody, to z pewnością najbardziej utalentowani wychowankowie Akademii będą mieli w  przyszłości szansę na występy w pierwszej drużynie Górnika Zabrze.

Dlaczego Metropolis współpracuje z Akademią?

GTB Metropolis to jedna z największych firm branży nieruchomości na terenie południowej Polski. Spółka ta kojarzona jest głównie z udostępnianiem działek komercyjnych dla firm produkcyjnych i logistycznych (do najbardziej znanych projektów w ramach tej działalności należą: Synergy Park w pobliżu Gliwic i Siemianowicki Park Biznesowy). Tak, jak Akademia dostrzega i wspiera potencjał rozwojowy młodzieży, tak firma GTB Metropolis wyszukuje „perełki” wśród nieruchomości i oddaje przedsiębiorcom w pełni przygotowane do inwestycji. W ostatnich latach ważną częścią działalności spółki stały się nieruchomości mieszkaniowe. GTB Metropolis oferuje nowoczesne domy w zabudowie szeregowej, zlokalizowane w Zabrzu, Bytomiu, Siemianowicach Śląskich czy Sosnowcu. Obecnie jednym z ważniejszych czynników stanowiących o atrakcyjności mieszkaniowej danej lokalizacji jest możliwość skorzystania z oferty rekreacyjnej, sportowej, edukacyjnej. A zatem inwestycja w takie przedsięwzięcia, jak Akademia Piłkarska dla dzieci i młodzieży, znakomicie wpisuje się również w potrzeby potencjalnych klientów GTB Metropolis.