Nowe firmy w Siemianowickim Parku Biznesu

Aktualności Możliwość komentowania Nowe firmy w Siemianowickim Parku Biznesu została wyłączona

Siemianowice Śląskie, to jedno z najszybciej rozwijających się miast na terenie Aglomeracji Śląskiej. Wśród ważnych czynników umożliwiających rozwój biznesu jest dostęp do atrakcyjnych gruntów inwestycyjnych. Działki dostępne w Siemianowickim Parku Biznesu zostały dostrzeżone przez kolejne firmy.

W momencie uruchomienia Parku firma GTB Metropolis, właściciel działek, oddała do dyspozycji inwestorów powierzchnię ok. 20 ha. Na chwilę obecną pozostało ok. 6,5 ha; 13,5 ha znalazło już swoich nabywców (z czego 2,5 ha w formie umów przedwstępnych). Największym atutem terenów w Siemianowicach Śląskich jest ich atrakcyjne położenie, w bezpośredniej lokalizacji jednej z najważniejszych śląskich arterii – DK nr 94. Takie położenie gwarantuje bardzo dobrą widoczność i sprawną komunikację (między innymi z autostradą A1). Inną ważną cechą działek jest korzystny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, umożliwiający inwestycje z zakresu usług komercyjnych, składów hurtowych czy zakładów produkcyjnych.

Tak dobre warunki prowadzenia biznesu przyciągnęły już do Siemianowickiego Parku Biznesu 11 inwestorów, z czego 4 zakupiło działki w ostatnich sześciu miesiącach. W październiku zeszłego roku teren o powierzchni 1,2 ha kupiła działająca w przemyśle szklarskim firma Fenco, w grudniu 2015 zawarto umowę z firmą wykonującą hale i nawierzchnie sportowe, w marcu 2016 r. grunt o powierzchni 1,15 ha stał się własnością działającej w branży transportowej firmy Respector, a niedawno podpisana została umowa z francuską firmą handlową, która na terenie 1,91 ha zbuduje obiekt magazynowy.

Warto przypomnieć, że na terenie Siemianowickiego Parku Biznesu działają już takie przedsiębiorstwa, jak Czakram (samochodowe instalacje gazowe) oraz jeden z liderów branży oświetleniowej – firma Kanlux. Docelowo wartość inwestycji na terenie Parku ma wynieść ok. 100 mln zł, co przełoży się na co najmniej kilkaset nowych miejsc pracy.

Na inwestorów chcących dołączyć do grupy firm, które już kupiły tereny,  dostępne są jeszcze działki o łącznej powierzchni 6 ha, z których możliwe jest wydzielenie gruntów o powierzchni dostosowanej do potrzeb danego biznesu.