Nowe tereny inwestycyjne w sercu Górnego Śląska

Aktualności Możliwość komentowania Nowe tereny inwestycyjne w sercu Górnego Śląska została wyłączona

Aglomeracja Śląska wzbogaciła się właśnie o nowe tereny przeznaczone do prowadzenia inwestycji. Już wkrótce firmom z branż produkcyjnych i usługowych udostępnione zostaną działki przy budowanej właśnie trasie N/S w Rudzie Śląskiej.

Pod koniec kwietnia katowicka spółka GTB Metropolis nabyła 10,5 ha gruntów przy skrzyżowaniu ulicy Nowobukowej oraz trasy N/S. Oznacza to, że już niebawem, po wykonaniu prac związanych z uzbrojeniem, tereny te trafią do firm zainteresowanych dogodnymi warunkami do rozwoju działalności.

Najważniejszym atutem nowych działek inwestycyjnych będzie z pewnością ich atrakcyjne położenie, w samym centrum Aglomeracji Śląskiej. Będą one bardzo dobrze połączone z najważniejszymi ciągami komunikacyjnymi województwa. Będąca w trakcie budowy trasa N/S już niebawem umożliwi szybki dojazd do Drogowej Trasy Średnicowej, a w perspektywie kilku lat również do autostrady A4. Logistyczna atrakcyjność tego rejonu została już dostrzeżona przez inwestorów kilka lat temu – kilkaset metrów dalej z powodzeniem funkcjonuje, zaopatrujące ponad 200 sklepów w regionie, Centrum Dystrybucyjne Geronimo Martins.

Wstępny projekt zagospodarowania terenów zakłada udostępnienie 18 działek o powierzchni od 3 000 m2 do kilku ha. Ich nowy właściciel, specjalizująca się w nieruchomościach komercyjnych spółka GTB Metropolis, deklaruje możliwość dopasowania powierzchni działki do realnych potrzeb danego inwestora. Jak deklarują przedstawiciele GTB Metropolis, firmy zainteresowane terenami mogą liczyć również na eksperckie doradztwo w zakresie przygotowania i rozpoczęcia inwestycji. Podobne możliwości stworzone zostały przy innych terenach udostępnianych przez tę firmę, takich jak Synergy Park w Gliwicach czy Siemianowicki Park Biznesu. W efekcie przyciągają one zarówno ogólnopolskie, jak i regionalne firmy produkcyjne oraz usługowe w takich branżach jak m. in.: automotiv, elektryczna, sanitarna, wykończenia wnętrz, spożywcza itp. Dla lokalnych społeczności udostępnienie nowych terenów pod inwestycje firm, oznacza perspektywę pojawienia się co najmniej kilkuset miejsc pracy.