Powstają Planty Śląskie.

Aktualności Możliwość komentowania Powstają Planty Śląskie. została wyłączona

W przyszłym roku, w samym sercu aglomeracji górnośląskiej, powstanie jedno z największych i najnowocześniejszych osiedli mieszkalnych w regionie.
Powstają Planty Śląskie. - GTB Metropolis Sp. z o.o.

W przyszłym roku, w samym sercu aglomeracji górnośląskiej, powstanie jedno z największych i najnowocześniejszych osiedli mieszkalnych w regionie. Jego projekt nawiązuje do angielskiej koncepcji miast-ogrodów. Planty Śląskie położone tuż przy Wojewódzkim Parku Kultury
i Wypoczynku będą jedynym miejscem w Polsce, którego mieszkańcy wybiorą swoich sąsiadów. Wczoraj odbyła się premierowa prezentacja powstającego osiedla.

– Decyzja o wyborze domu jest jedną z najważniejszych w życiu. Lokalizacja, estetyka i funkcjonalność domu są tymi elementami, do których przywiązujemy największą wagę, ale to sąsiedztwo decyduje o jakości życia – mówi Jarosław Kubica, prezes Nestin Polska, dewelopera inwestycji. – Planty Śląskie są pierwszym osiedlem w Polsce, gdzie już na etapie projektu mieszkańcy osiedla będą mogli zadbać również o ten najistotniejszy element. Na powierzchni blisko 4 ha zaplanowano budowę 50 domów szeregowych i wolnostojących oraz dwóch apartamentowców. Na powierzchni 340 metrów kwadratowych powstanie bezpieczny i atrakcyjny plac zabaw dla dzieci. Teren osiedla będzie ogrodzony,
a bezpieczeństwo mieszkańców zapewni całodobowy monitoring. Jesienią 2007 r. do użytku zostanie oddanych 11 domów wolnostojących oraz 8 w zabudowie szeregowej. Zarezerwowano już 40 procent tych budynków.

Osiedle powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie WPKiW w odległości kilku minut jazdy samochodem od Drogowej Trasy Średnicowej, autostrady A4, czy katowickiego ronda. Autorem projektu Plant Śląskich – osiedla-ogrodu – jest polska pracownia architektoniczna Konior Studio.

(źródło: BS, Dziennik Zachodni, 26 września, 2006)