Strefa coraz większa

Aktualności Możliwość komentowania Strefa coraz większa została wyłączona

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) powiększyła się o kolejne 16 hektarów terenu w Knurowie koło Gliwic. To zwieńczenie starań władz 40-tysięcznego miasta, które liczy na szybki rozwój po objęciu części terenów strefą. Nowe tereny wchodzące w skład Strefy mają doskonałą lokalizację w pobliżu drogi krajowej nr 78.


Jak poinformował Polską Agencję Prasową szef gliwickiej podstrefy, Jerzy Łoik, zainteresowane inwestycjami w Knurowie są już trzy podmioty. W ubiegłym roku w całej KSSE inwestorzy zadeklarowali 36 nowych przedsięwzięć o łącznej wartości ok. 1,5 mld złotych. Dzięki temu powstanie co najmniej 4,2 tys. nowych miejsc pracy.

Firma planuje ogłosić międzynarodowy konkurs na projekt, zwycięski rozwiązanie ma być jednak realizowane w zgodzie z oczekiwaniami mieszkańców miasta. Przewidywany czas oddania budynku do użytku to trzy lata. Zarówno mieszkania, jak i biura mają mieć wysoki standard.

Przewiduje się, że KSSE wygeneruje w 2007 roku inwestycje na poziomie 1 mld złotych i co najmniej 3 tys. nowych miejsc pracy.

Katowicka Strefa została uznana przez redakcję miesięcznika Forbes firmą roku na Śląsku.

(Źródło: PAP, Forbes, 6 lutego 2007)