W Katowicach powstanie nowoczesny dworzec autokarowy

Aktualności Możliwość komentowania W Katowicach powstanie nowoczesny dworzec autokarowy została wyłączona

Rozpocznie się budowa Centrum Przesiadkowego Międzynarodowej i Dalekobieżnej Komunikacji Autokarowej


W Katowicach powstanie nowoczesny dworzec autokarowy - GTB Metropolis Sp. z o.o.

makieta sc archico

Jak donosi Dziennik Zachodni niebawem rozpocznie się budowa Centrum Przesiadkowego Międzynarodowej i Dalekobieżnej Komunikacji Autokarowej przy ulicy Rzepakowej w Katowicach Brynowie. 18 kwietnia ma zostać podpisana końcowa umowa z nowym głównym inwestorem, Kevinem Parsonem z brytyjskiej firmy Hollybrook.

W czerwcu ma ruszyć budowa. Plac przyjazdów i odjazdów będzie gotowy w ciągu roku. 18 miesięcy ma zająć wykończenie całości, a więc m.in. hali odpraw podróżnych, placów postojowych, dróg wewnętrznych, parkingów ogólnodostępnych i strzeżonych, hotelu. Oprócz stanowisk przewoźników, kas, przechowalni bagażu na dworcu będą się znajdować sklepy i punkty usługowe. Koszt inwestycji to ok. 30 mln zł.
Z powstaniem dworca wiąże się konieczność przebudowy węzła komunikacyjnego w jego okolicy. Inwestycja ma być sfinansowana z budżetu gminy, państwa i przy udziale środków unijnych. – Przebudowa rozpocznie się dopiero na przełomie 2008 i 2009 roku. Wiąże się ona między innymi z przeniesieniem Drogi Krajowej 81, która teraz biegnie ulicą Brynowską i Kościuszki, na ciąg ulicy Kolejowej i 73 Pułku Piechoty – informuje Marian Zych, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w Katowicach.

Inwestor zapewnia, że oczekiwana dopiero przebudowa nie będzie hamować inwestycji. Istniejący układ komunikacyjny jest wystarczająco wydolny.

Źródło: Dziennik Zachodni, 1 marca 2007 r.