Wynajem biura w Katowicach – dlaczego stolica Śląska jest najlepszą lokalizacją dla firm rozwijających się.

Aktualności Możliwość komentowania Wynajem biura w Katowicach – dlaczego stolica Śląska jest najlepszą lokalizacją dla firm rozwijających się. została wyłączona

Wiele osób zajmujących się biznesem zastanawia się, jaki jest najlepszy region dla biznesu w Polsce? W biznesie niezmiennie jedną z kluczowych kwestii jest lokalizacja. Szczególnie ważna jest ona przy wynajmie biura. Usytuowanie siedziby w regionie przyjaznym dla biznesu oferuje szereg korzyści, obok których żadna przedsiębiorcza osoba nie przejdzie obojętnie. W skali naszego kraju stolica Śląska jest jedną z najlepszych lokalizacji  dla firm rozwijających się. Dlaczego Katowice są dobrym wyborem na siedzibę firmy? Co wyróżnia środowisko biznesowe Katowic na tle Polski? Na te pytania odpowiemy w tym artykule. 

Wynajem biura w Katowicach – dlaczego stolica Śląska jest najlepszą lokalizacją dla firm rozwijających się. - GTB Metropolis Sp. z o.o.

Biznesowy potencjał Śląska.

Katowice same w sobie są świetnym wyborem dla biznesu, jednakże to ich położenie w samym sercu największej aglomeracji w Polsce oferuje naprawdę unikatowe możliwości. Aglomeracja Górnośląska jest domem dla ponad 3 milionów ludzi, jest ona kapitalnie skomunikowana a miasta będące jej częścią ściśle ze sobą współpracują. Wśród korzyści płynących z lokacją siedziby na Śląsku wymienić trzeba:

populacja – liczba ludności zamieszkująca ten obszar oferuje liczne korzyści dla rozwijających się przedsiębiorstw.  Szerokie i prężnie działające zaplecze edukacyjne gwarantuje biznesom łatwy dostęp do kapitalnie wykwalifikowanej puli kandydatów. Firmy potrzebujące  pracowników z dużym doświadczeniem w sektorze, bez problemu znajdą odpowiednich ludzi, co spowodowane jest bardzo dużym, dynamicznym i prężnym zapleczem biznesowym regionu. Duża populacja oznacza również większą pulę potencjalnych klientów i  partnerów oraz większe możliwości firmy.

Śląski biznes – Śląskie zaplecze biznesowe jest od lat jednym z najprężniej działających w Polsce. W regionie działa wiele firm, co oferuje  unikatowe możliwości dla przedsiębiorstw świadczących usługi typu B2B (Business to Business). Warto również wspomnieć, że Śląsk jako region wyjątkowo atrakcyjny inwestycyjnie zapewnia biznesom szeroką pulę partnerów zarówno z Polski jak i zagranicy. 

konkurencja – Jedyna aglomeracja w Polsce, która może rywalizować ze Śląskiem o miejsce najlepszego regionu dla biznesu w kraju to aglomeracja Warszawska. Śląsk ma nad nią jednak jedną znaczącą przewagę. Jest to obecność konkurencji. Nie chodzi tu tylko o ilość działających przedsiębiorstw lecz również  o ich natężenie. W Warszawie firmy są mocno scentralizowane, na Śląsku natomiast rozłożone są one na terenie całej aglomeracji. Jeśli weźmiemy pod uwagę populację regionu, łatwo zauważymy, że te warunki oferują wiele miejsca dla nowych biznesów, łącząc wręcz idealne proporcje potencjalnych partnerów, klientów i konkurencji. Z tego powodu Śląsk jest wyjątkowo atrakcyjny dla firm rozwijających się. 

– infrastruktura – aglomeracja Śląska jest kapitalnie skomunikowana, a obecna tam infrastruktura publiczna i biznesowa przynosi szereg korzyści firmom działającym w regionie. Pokrywa ona wszelkie infrastrukturalne potrzeby współczesnych przedsiębiorstw. 

– cena – nigdzie indziej w Polsce rozwijające się przedsiębiorstwa nie doświadczą tak szerokich korzyści po tak niskich kosztach. Koszty zatrudnienia kadry pracowniczej a także wynajmu biura są o wiele niższe niż na przykład w Warszawie.  Inne regiony Polski mogą oferować niższe koszty, lecz są one o wiele mniej atrakcyjne dla biznesu.

Wynajem biura w Katowicach – dlaczego stolica Śląska jest najlepszą lokalizacją dla firm rozwijających się. - GTB Metropolis Sp. z o.o.

Dlaczego Katowice są tak atrakcyjną lokalizacją dla rozwijających się firm planujących wynajem biura? 

Śląsk jest świetnym wyborem, lecz to Katowice są lokalizacją prawdziwie wyjątkową. To one są sercem całej aglomeracji i jej najprężniej działającym ośrodkiem. Gwarantują one firmom nie tylko wyjątkowy prestiż , lecz także wszystkie korzyści Śląska, podniesione o poziom wyżej. To tutaj zjeżdża się biznesowa elita regionu, zagraniczni i krajowi  inwestorzy a także wyspecjalizowana kadra pracownicza. Stolica Śląska jest świetnie skomunikowana z wszystkimi miastami regionu i największymi ośrodkami miejskimi Polski. Firmy szukające biura pod wynajem doświadczać tu będą możliwości i warunków do rozwoju biznesu, unikatowych w skali całej Polski. 

Wynajem biura – Katowice vs Warszawa

Kwestią kluczową dla przedsiębiorstw rozwijających się będzie stosunek ceny do doświadczanych korzyści. Konkurująca z Katowicami  o miano najlepszego miasta dla biznesu Warszawa oferuje więcej potencjalnych klientów, lecz konkurencja i koszty wynajmu biura czy zatrudnienia kadry pracowniczej działają na korzyść Katowic. Cena wynajmu biura w Katowicach waha się między 30 a 70  zł/ m2 . W Warszawie natomiast za metr kwadratowy zapłacimy między 50 a 80 złotych.

Wynajem biura w Katowicach – dlaczego stolica Śląska jest najlepszą lokalizacją dla firm rozwijających się. - GTB Metropolis Sp. z o.o.

Biura w centrum Katowic – możliwości stolicy Śląska podniesione do kwadratu.

Centralna lokalizacja biura jest często warunkiem niezbędnym dla firm rozważających wynajem powierzchni biurowej. Przedsiębiorstwa działające w centrach miast zyskują prestiż i możliwości niedostępne dla tych znajdujących się na obrzeżach. Centrum Katowic oferuje  warunki unikatowe w skali całej Europy Środkowej jeśli chodzi o rozwijające się biznesy. Niewiele miejsc daje przedstawia tyle możliwości i korzyści co ścisłe centrum Śląskiej stolicy. Od Ciebie zależy czy z nich skorzystasz i użyjesz aby wynieść wyniki Twojej firmy na wyższy poziom. Ważnym jest jednak abyś współpracował z poważnym i godnym zaufania partnerem. W GTB METROPOLIS oferujemy kapitalnie zlokalizowane powierzchnie biurowe w ścisłym centrum Katowic. Jesteśmy partnerem na którym możesz polegać, tak jak wielu naszych klientów przed Tobą. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej.