Biurowe city Katowic przy ul. Francuskiej

Aktualności Możliwość komentowania Biurowe city Katowic przy ul. Francuskiej została wyłączona

Gazeta Wyborcza informuje o powstających niedaleko nowego gmachu sądu przy nowoczesnych biurowcach.

Okolice ul. Francuskiej od kilku lat cieszą się wzmożonym zainteresowaniem inwestorów. Pierwszym nowoczesnym obiektem jaki pojawił się w tym miejscu była Biblioteka Śląska. Doskonała lokalizacja – blisko autostrady i najważniejszych urzędów – sprawiła, że walory tej części miasta zaczęły doceniać także inne instytucje i prywatni deweloperzy.

Pomiędzy ul. Francuską a ul. Damrota budowany jest nowy gmach sądu okręgowego, a tuż obok powstanie Centrum Biurowe „Francuska”. Deweloper, firma Globe Trade Center, zdecydował się postawić dwa sześciopiętrowe budynki. Ich projektanci, firma APA Wojciechowski, chcą by nowy kompleks współgrał z sąsiadującym sądem.

Oba budynki GTC staną prostopadle do ulicy, a dzielić je będzie zielony dziedziniec. Od wnętrza tego placu biurowce mają mieć całkowicie przeszklone elewacje. W ten sposób, siedząc na dziedzińcu będzie można podpatrywać pracujących w biurach ludzi.

Pierwszy budynek ma być gotowy w trzecim kwartale 2009r. Ze względu duże zapotrzebowania w Katowicach na powierzchnie biurowe o najwyższym standardzie klasy A planowane są już kolejne inwestycje. Po drugiej stronie sądu planowany jest kolejny, dwukrotnie większy od Centrum Biurowego „Francuska”, biurowiec Echo Investment.