Mariacka i Dworcowa deptakami

Aktualności Możliwość komentowania Mariacka i Dworcowa deptakami została wyłączona

Jak informuje Gazeta Wyborcza, rozpoczęły się pierwsze prace zmierzające do renowacji centrum Katowic. Na pierwszy ogień poszła ulica Mariacka. Jako kolejna w deptak  zamieni się ulica Dworcowa.
Całość inwestycji, na którą składają się m.in. wymiana kanalizacji, przykrycie ulicy granitowymi płytami, nowoczesne oświetlenie i postawienie ławeczek, kosztować będzie 12 mln zł i zostanie w pełni opłacona z budżetu miasta.

Po modernizacji ul. Mariackiej dojdzie do renowacji ul. Dworcowej. Docelowo ma tu powstać kwartał całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego, pełen restauracji i barów. Ma to być popularne miejsce spotkań dla katowiczan.

Nowe oblicze ścisłego centrum Katowic będzie miało także wpływ na zainteresowanie inwestorów i wzrost cen okolicznych lokali. Już teraz możemy zaobserwować w stolicy Śląska wzmożoną aktywność deweloperów zajmujących się nieruchomościami komercyjnymi. Rewitalizacja Mariackiej i Dworcowej sprawi, że będzie ona jeszcze bardziej intensywna.

Od maja Mariacka zostanie wyłączona z ruchu, gdyż prace odbywać będą się już na całej długości ulicy, a także na sąsiadujących ulicach Stanisława i Starowiejskiej. Specjalnie dla kierowców zostanie przygotowana ul. Tylna Mariacka, na której zostaną wyburzone aktualnie istniejące oficyny i gdzie również dojdzie do remontu.