Manhattan w Katowicach

Aktualności Możliwość komentowania Manhattan w Katowicach została wyłączona

Dobra koniunktura dla nieruchomości komercyjnych w Katowicach nabiera rozpędu.
W centrum Katowic mają stanąć trzy stumetrowe wieżowce. To początek boomu inwestycyjnego w mieście, bo – zdaniem inwestorów – Śląsk staje się modny.


Manhattan w Katowicach - GTB Metropolis Sp. z o.o.


Imponująco zapowiada się planowana w centrum Katowic inwestycja, która zostanie zrealizowana na wartej 6,5 mln zł działce w okolicy przecięcia ul. Zabrskiej i Mickiewicza. Tuż obok Stalexportu mają powstać trzy stumetrowe wieże, a w nich – biura i mieszkania – To miejsce będzie można nazwać śląskim Manhattanem – przekonuje inwestor.

Firma planuje ogłosić międzynarodowy konkurs na projekt, zwycięski rozwiązanie ma być jednak realizowane w zgodzie z oczekiwaniami mieszkańców miasta. Przewidywany czas oddania budynku do użytku to trzy lata. Zarówno mieszkania, jak i biura mają mieć wysoki standard.

To nie jedyna taka inwestycja w Katowicach. Planowane jest również powstanie wieżowca mieszkalno-biurowego niedaleko Spodka. – Wydajemy coraz więcej pozwoleń na budowę – potwierdza zainteresowanie inwestorów Waldemar Bojarun, rzecznik katowickiego magistratu. Dodaje, że miasto zamierza sprzedać teren zajezdni PKM-u Katowice przy ul. Mickiewicza. Prezydent Piotr Uszok już dawno stwierdził, że tu także powinien stanąć nowoczesny biurowiec.

(Źródło: Przemysław Jedlecki, Gazeta Wyborcza Katowice, 4 luty 2007)