Nietypowa promocja Śląska

Aktualności Możliwość komentowania Nietypowa promocja Śląska została wyłączona

Tomasz Zubilewicz od piątku zapowiada prognozę pogody z różnych miast województwa śląskiego. Przy okazji zachwala ich turystyczne walory. To pomysł wydziału promocji Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach

Według informacji podanych przez Gazetę Wyborczą chodzi o pokazanie Śląska jako regionu atrakcyjnego turystycznie. Jest wiele interesujących śląskich miejsc i to właśnie one prezentowane są w prognozie pogody. Każdego dnia prezenter TVN 24 przemieszcza się z kamerą z miejsca na miejsce, pokazując zakątki każdej z miejscowości.

Pokazane zostały już między innymi Chorzów i WPKiW, Zabrze, Gliwice, miejscowości z Podbeskidzia oraz okolice Częstochowy. W sumie w pierwszym polskim kanale informacyjnym województwo śląskie będzie miało 45 wejść “na żywo”.

Kosztami promocji, po 60 tys. zł, podzieliły się po połowie Urząd Marszałkowski i samorządy prezentowanych miast. Tomasz Stemplewski, dyrektor wydziału promocji regionu, poinformował nas, że urząd przygotowuje już kolejną kampanię promocyjną na wrzesień tego roku. – Chcemy przełamać utrwalone o Śląsku stereotypy, pokazać go jako miejsce zielone i pełne energii – mówi Stemplewski.