Rosnąca aktywność inwestorów w Synergy Park

Aktualności Możliwość komentowania Rosnąca aktywność inwestorów w Synergy Park została wyłączona

Nowoczesna sieć dróg to klucz do rozwoju biznesu wielu branż. Wiedzą o tym firmy rozwijające swoją działalność w położonego w bezpośrednim sąsiedztwie węzła autostrad A4/A1 Synergy Park. Kilka z nich zrealizowało w ostatnim czasie nowe inwestycje na tych terenach.

Synergy Park to udostępnione w 2011 roku, zajmujące powierzchnię 73 hektarów tereny inwestycyjne zlokalizowane w sąsiadującej z Gliwicami Gminie Gierałtowice, w okolicach strategicznego węzła komunikacyjnego A4/A1. Przeznaczone na działalność produkcyjną i usługową tereny są własnością spółki GTB Metropolis, oferującej nieruchomości komercyjne na terenie Aglomeracji Śląskiej.

Działki na obszarze Synergy Park zakupiło do tej pory 20 inwestorów. Z każdym miesiącem przybywa tych, którzy realizują na swoich terenach prace budowlane, wznosząc hale produkcyjne i magazynowe, a także budynki biurowe. Wśród nich jest między innymi firma handlowa Roxy S.J., zaopatrująca przemysł ciężki w maszyny, urządzenia i akcesoria.  Jest ona właścicielem działki o powierzchni 6109 m2, a kilka tygodni temu rozpoczęła budowę obiektu magazynowego. Zostanie on oddany do użytku w październiku tego roku. Ostatnie miesiące to także okres wzmożonej aktywności firmy Eco Trade, producenta dodatków technologicznych dla branży piekarniczej, cukierniczej i gastronomicznej, posiadającej grunty o powierzchni 9070 m2. Zakończyła ona właśnie budowę swojego magazynu.

Doskonała lokalizacja, to najważniejszy atut terenów biznesowych Synergy Park. Dla wygody inwestorów przedłużona została droga łącząca działki z DK 44 (Gliwice-Tychy-Oświęcim). W niewielkiej odległości znajduje się również największy węzeł autostradowy w Europie Środkowej, połączenie autostrad A4 oraz A1. Sprawia to, że obszar ten jest atrakcyjny nie tylko dla firm lokalnych, ale także globalnych koncernów. Warto zwrócić uwagę na to, że inwestorzy mogą liczyć na w pełni uzbrojone działki (woda, energia, gaz, kanalizacja deszczowa), dostosowane wielkością do ich konkretnych potrzeb – od 2000 m2 do kilku hektarów. Takie warunki sprawiają, że nie maleje zainteresowanie firm zakupem gruntów. Wkrótce kolejni inwestorzy staną się właścicielami działek w logistycznym centrum Europy.