Śląski jak Wembley

Aktualności Możliwość komentowania Śląski jak Wembley została wyłączona

Wzrasta ranga Stadionu Śląskiego i szansa na organizację Euro 2012 na tym obiekcie. Gazeta Wyborcza informuje, że decyzją PZPN finałowe mecze Pucharu Polski odbywać się będą właśnie w Chorzowie.

W Anglii najważniejsze krajowe rozgrywki są organizowane rokrocznie na tym samym stadionie. Stadion narodowy tego kraju – Wembley – od 1923 roku jest areną, na której rozgrywany jest finał Pucharu Anglii. Podobnie będzie u nas, gdzie zgodnie z decyzją PZPN każdego roku Puchar Polski będzie gościł na Stadionie Śląskim.

Podobieństw między Wembley a Stadionem Śląskim jest więcej. W 2003 roku Wembley przeszło generalny remont (doszło do wyburzenia i wybudowania nowego obiektu) i teraz jest jednym z najnowocześniejszych obiektów na świecie. Przebudowa będzie miała miejsce także w Chorzowie. Będzie ona trwała od 2009 do 2011 roku. Na stadionie powstanie nie tylko dach, ale także częściowo wyburzona zostanie przestarzała trybuna zachodnia. Na jej miejsce powstanie nowa, pojemniejsza. Dzięki temu Śląski pomieści nawet 51,5 tys. widzów.

Modernizacja chorzowskiej areny pochłonie 110 mln zł więcej niż zakładano i zamknie się sumą 360 mln zł.

Organizacja finału Pucharu Polski na Stadionie Śląskim podnosi rangę nie tylko rozgrywek, ale i samego obiektu. Dodając do tego fakt jak wielki środki zostały przeznaczone na jego modernizacje, możemy sądzić, że szansa na obejrzenie największych gwiazd futbolu podczas Euro 2012 w Chorzowie zdecydowanie się zwiększa.